Sisukord
Paberleht
Postimees

Urmas Laht nõukojas töötamises huvide konflikti ei näe

2 min lugemist
Urmas Laht. FOTO: Marianne Loorents

​Riigikogu opositsioonisaadikud küsisid keskerakondlasest maaeluministrile Tarmo Tammele esitatud arupärimises, kas ta näeb ministeeriumi põllumajanduse nõukoja esimehe, Rakvere linnavalitsuse liikme ja Markilo AS-i sigala keskerakondlasest juhi Urmas Lahe tegevuses ametiisikuna huvide konflikti. Laht ise leiab, et koja liikmed peavadki olema tegevpõllumehed.

Tellijale Tellijale

Riigikogu vabaerakonna ja reformierakonna seitse opositsioonisaadikut – Andres Herkel, Krista Aru, Artur Talvik, Külliki Kübarsepp, Andres Ammas, Terje Trei ja Igor Gräzin – tõid maaeluminister Tarmo Tammele üle antud arupärimises välja, et minister on 12. jaanuari käskkirjaga moodustanud ühe oma poliitilise nõuniku ametikoha asemele seitsmeliikmelise põllumajanduse nõukoja.

Kuna nõukoja liikmetel on tekkinud ametiseisund ja -pädevus, järeldasid riigikogu liikmed, et nõukoja liikmed on ametiisikud – nad saavad selle tegevuse eest maksumaksjatelt ka rahalist tasu. Teiselt poolt tegutsevad nõukoja liikmed aktiivselt põllumajandussektoris, saades sealt vahetult tulu.

29.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto