Rakveres sajab taevast alla imelikku ollust

FOTO: Erakogu

Rakvere Kalda tänaval on lumi kummalist värvi. Kohalikud elanikud arvavad, et saaste võib olla pärit piiritustehasest.

37-aastast Rakveres Kalda tänaval elavat Margust on viimastel päevadel tabanud hämmeldus. “Ma pole enne sellist jama näinud,” ütles mees justkui taevast maha sadava aine kohta.

Nädala alguses märkas Margus lumel musti teri. Esiti arvas ta, et äkki tuleb tahma tema maja korstnast. “Kogu krundi ulatuses oli maapinnal seda sõmerat tolmu,” ütles ta. Õues rippuvad äsja pestud musta värvi püksid olid samuti selle kihiga kaetud. Mees kirjeldas, et terad nägid välja nagu suhkrukristallid, kuid olid mitu korda väiksemad. Majaelanikud on ka kogenud, et kui hommikul panna autol klaasipuhastid tööle, on tunne, nagu aknal midagi krõbiseks.

OÜ Estonian Spirit juht Sven Ivanov ütles, et algatuseks peaksid elanikud vaatama, millega nad ise ahju kütavad. “Me tegime eelmise aasta veebruaris testid, meil mõõdeti ära kogu saaste. Kõik oli normi piires. Meil on keskkonnaluba,” lisas Ivanov.

Kohalik elanik sõnas, et samasuguste puudega küttis ta ka eelmistel aastatel ja siis midagi sellist polnud. Sügisel käis tema juures korstnapühkija, kes andis kütmisloa.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul ütles, et inspektor käis kohapeal. “Midagi praegu alla ei sadanud, mõnes kohas oli näha hallikamat värvi lund. Püüame asja selgitada, sealhulgas küsitleda ettevõtteid,” sõnas Tuul. Ta nimetas, et kohalikele elanikele on asjaolusid teadmata raske midagi soovitada. “Kui on tegu mingi tundmatu ainega, siis kindlasti ei ole seda mõistlik suhu pista,” lisas Tuul.

Tagasi üles