Birgit Sarrap lahkus Aqva ajakirja esitluselt Aili Raudsepa jäätisekleidiga

FOTO: Meelis Meilbaum

Aqva juhi Roman Kusma juhendamisel lõikab tordi lahti tuntud laulja Birgit Sarrap.

Neljapäeval tutvustas sel kevadel kümnendat sünnipäeva pidav Aqva pidulikult oma trükisooja ajakirja, järjekorras neljandat. Kohaliku disaineri Aili Raudsepa uuskasutusmoe etendus lõi peo käima. Ajakirja seekordne kaanestaar muusik Birgit Sarrap ei suutnud Raudsepa omanäolisele loomingule vastu panna ja nüüd kaunistabki tema garderoobi naksakas jäätisekleit.

Aqva spaa juht ja idee looja Roman Kusma ütles, et jäi üritusega väga rahule. “Kõik sujus. Birgit haaras inimesed esimesest palast kaasa laulma. Aili riiete esitlus tõmbas peole hoo sisse. Inimesi huvitab alati ka massaaži teema ja kohapeal kõrvitsa-kookosesupi tegemine oli samuti põnev. Igati positiivne esitlus,” rääkis Kusma, kelle sõnutsi tehakse Aqvas asju teistmoodi.

Seda meelt oli ka ajakirja kaanestaar ja peo peaesineja lauljatar Birgit Sarrap. Ta tunnistas, et viis aastat tagasi oli ta esimest korda Aqvas ja et sellest on saanud nende pere lemmikhotell. “Olen spaa fänn, siia on alati tore tulla. Spaa on suur, toad on ilusad ja massaaž suurepärane,” kõneles Sarrap, kes külastab Aqvat kaks korda aastas.

Kaanetüdrukuks olemise kohta ütles Sarrap, et see on tore kogemus. “Inimestel on mõnus lugeda, mida mina mõtlen ja tunnen. See annab aimu, kes ma selline olen. Nähakse minu heakskiitu puhkusele. Ma ise olen päris hea puhkaja, ma muud ei teekski,” rääkis ta.

Esimese ajakirja sünni juures olnud tollane Aqva turundusjuht Pamela Maran meenutas, et 2014. aastal oli kaanel samuti lauljanna, muusikalitäht Hanna-Liina Võsa. “Tema sõnum oli tookord: unista ja seikle.” Maran ütles, et ehkki toona tähendas ajakirja väljaandmine tohutut pinget, on ta rahul, et paljud ideed, mis tookord töösse viidi, leiavad ka praegu Aqvas kasutust.

Kümme aastat Aqva köögis toimetanud peakokk Andres Lill võttis peoõhtulgi kulbi kätte. Nii nagu ajakirjas, pakkus ta ka kohapeal taimetoite. Väljaande värvilistel lehtedel ilutsenud kõrvitsa-kookosesupp valmis otse külaliste silme all. Lill ütles, et sedakorda leidis ta inspiratsiooni külmast, vürtsidest ning talve- ja terviseteemast. “Tavaliselt on nii, et teen menüü oma peas valmis ja siis hakkan sobitama,” märkis Lill, kelle sõnutsi on veganitoit populaarne.

Teemasid on sedakorda ajakirjas seinast seina, näiteks telestaar Reet Linna räägib parimast puhkusest ja näitleja Henrik Normann spaatamisest.

Tagasi üles