Juulis tuleb juba neljas avatud talude päev

FOTO: Kasper Mäe

Juulis tuleb juba neljas avatud talude päev.

22. juulil toimub neljandat korda üleeestiline avatud talude päev. Talud ja põllumajandustootmisüksused üle Eesti kutsuvad kõiki huvilisi juulikuisel pühapäeval vaatama, kuidas valmivad kodumaine toit ning põllumajandustoodang.

“Üleeestiline avatud talude päev toob maaelu inimestele lähemale. Positiivne kogemus saadab meid kogu aasta, ja kes teab, äkki meelitab nii mõne-

gi pere maale elama ning maaelu arendamisse panustama,” ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

“Lisaks saab avatud talude päeval näha, kuidas valmivad kodumaine toit ja põllumajandussaadused. Sel päeval on oluline roll laste harimisel, sest just siis on ainulaadne võimalus jälgida, kuidas leib meie lauale saab ning kui ettevõtlikud ja uuendusmeelsed inimesed maal elavad,” lisas Tamm.

Avatud talude päeval saab näha nii suuri farme kui ka väikeseid talusid, põllumajandustehnikat, loomi ja taimi. Võimalik on maitsta ehedat talutoitu ja osta kohalikke tooteid.

Igal talul on oma programm, näidatakse enda talu eripära. Peagi kuulutatakse välja talude ja põllumajandusettevõtete registreerimine avatud talude päevale.

Kevadel korraldatakse infopäevad huvilistele, kes oma tootmisüksuse uksed sel päeval külalistele avada soovivad. Seal jagatakse nippe ja nõuandeid eelmistel aastatel saadud kogemustepagasist.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas 147 talu ja põllumajandusettevõtet ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 käiku. 2016. aastal osales 234 talu ja neid külastati ligikaudu 85 000 korral. 2017. aastal külastati 280 talu, põllumajandustootjat ja maaettevõtet rohkem kui 120 000 korral. Avatud talude päeva vajalikkust väljendab keskmine külastajate arv talu kohta, mis 2017. aastal ulatus ligikaudu 450-ni.

Tagasi üles