Meremuuseumis avatakse uksed vestlusringiks

FOTO: Käsmu meremuuseum

Ahto Valter.

Laupäeval, 20. jaanuaril kella 16–20 toimub Käsmu meremuuseumis kultuuripärandi vestlusring “Lahemaa ja maailm. Käsmu merekool ja Ahto Valter”.

2018. aasta on märgilise tähendusega. Eesti tähistab saja aasta juubelit, Euroopa Liidus on käimas kultuuripärandi aasta. Selle raames tuuakse esile Lahemaa rahvuspargiga ühel või teisel viisil seotud inimesi, kes on julgenud suurelt unistada ja kelle teod on kirjutatud ajalukku.

Käsmuski tähistatakse mõnda juubelit. 80 aastat tagasi alustas oma “ümber kera” seilamist meremees Ahto Valter, Käsmu merekooli tegemisi tutvustav Käsmu meremuuseum toimetab 25. aastat.

Vestlusringis räägitakse Ahto Valterist ja tema unistustest, purjekatest, Käsmu merekoolist ja maailmast. Dokumentalist Jaanis Valk, kellel valmib sel aastal film “Ahto. Unistuste jaht”, kõneleb Ahto Valteri elust ning tema merereisidest. Kõike seda ilmestavad aastate jooksul kogutud foto- ja filmimaterjalid.

Vestlusringist on kutsutud osa võtma ajaloolane Ott Sandrak, Käsmu meremuuseumi hing Aarne Vaik ja kõik, kel huvi.

Vestlusring toimub Lahemaaga seotud inimesi, sealseid paiku ja töid tutvustava kampaania “Lahemaa ja maailm. Paigad ja inimesed” raames. Kampaaniat korraldab keskkonnaamet ja toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Tagasi üles