Sisukord
Paberleht
Postimees

Pangamaja ootab remonti

1 min lugemist
Kuigi Targa Maja ehituse käigus kõpitseti ka ajaloolist pangamaja, on seal päris palju remontida vaja. FOTO: Meelis Meilbaum

Kuigi Targa Maja ehitamise käigus vuntsiti pisut ka ajaloolist pangamaja ning tehti korda selle saal, vajab hoone siiski remonti. Rakvere abilinnapea Neeme-Jaak Paap rääkis, et ennekõike on vaja rajada majja toimiv ventilatsioon, vahetada aknad ning renoveerida vee- ja kanalisatsioonitorustik.

Tellijale Tellijale

Rakvere linn on juba eelmisest kevadest teinud ettevalmistusi piiriüleses koostööprojektis osalemiseks. Selle eestvedaja, Tartu regionaalne energiaagentuur, on lisaks Rakverele kaasanud Võru linna ning Rõuge ja Setomaa valla Eestist ning Ostrovi ja Porhovi rajooni Pihkva oblastist. Paap rääkis, et projekti üldeesmärk on tutvustada Eesti ja Pihkva oblasti omavalitsustele uuenduslikke tehnoloogiad ja lahendusi, mis võimaldavad saavutada olulist energiasäästu avalike hoonete renoveerimisel. “Üks avalik hoone, mis korda tehakse, olekski meie pangamaja,” kõneles Paap.

Et projekti raamidesse mahtuda ja uuenduslikkust esile tuua, on energiasäästu saavutamiseks kavas pangamaja katus katta moodsate väikeste päikesepaneelidega.

29.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto