Loomakasvatuse üleminekutoetusi saab e-PRIA-s taotleda 21. märtsini

Kristi Ehrlich
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda loomapidaja, kelle nimel on põllumajandusloomade registri andmetel 2. märtsi seisuga kuni 400 piimatõugu lehma.
Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda loomapidaja, kelle nimel on põllumajandusloomade registri andmetel 2. märtsi seisuga kuni 400 piimatõugu lehma. Foto: /Caters News Agency

Ajavahemikus 2.–18. märts esitati Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 2404 loomakasvatustoetuste taotlust. Viit liiki üleminekutoetusi saab e-PRIA vahendusel taotleda 21. märtsi südaööni, piimalehma kasvatamise otsetoetust pärast seda hilinenult veel 16. aprillini.

Üleminekutoetuste hulka kuuluvad ammlehma ja ute kasvatamise toetus, mida makstakse loomapidaja nimel registreeritud loomade arvu alusel.

Toetusõiguste alusel saavad ute, veise ja piima üleminekutoetust taotleda vastavate toetusõiguste omanikud, kellele on need õigused määratud varasema majandustegevuse põhjal või kes on toetusõiguse teiselt isikult üle võtnud. Toetusõiguste alusel taotlejad peavad olema põllumajandustootmisega tegelevad isikud, kuid ei pea enam tegutsema selles valdkonnas, millega seoses on toetusõigus määratud.

Piimalehma kasvatamise otsetoetust saavad taotleda kuni 400 piimalehma pidajad.

Taotlused tuleb kõigil esitada elektroonilise kliendiportaali e-PRIA vahendusel.

Kõnealuste toetuste tänavune eelarve on 18,4 miljonit eurot, ühikumäärad selguvad pärast taotluste menetlemist. Üleminekutoetuste taotluste otsused kinnitab PRIA 22. juuniks, piimalehma kasvatamise otsused 10. detsembriks. Toetuste määramisele järgneb kohe ka väljamaksmine.

Eelmisel aastal laekus analoogsete toetuste taotlusi kokku üle 3300.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles