Soome kaudu oma lõbuks suures võrkpallis tagasi

Liiga vara karjääri lõpetada tahtnud Elia Lulla laseb puraka välja.

FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Mullune võrkpalli Balti liiga üllatusvõitja Rakvere avaldab muinasjutte nagu menukad kirjanikud – hitt aasta kohta. Ka tegelaskujude valimisel pole amatöörmeeskond tagasi hoidnud. Nende tänavuses eduloos kehastab peategelast sportlaskarjääri tippaastad Soomes laomehena töötanud Elia Lulla.

Tellijale

“Kui vaja trenni teha, teeb Elia seda isuga. Ja kui vaja pidu panna, siis ei hoia ta end samuti tagasi.” Nii iseloomustas Rakvere klubi kapten Martti Keel oma koostööpartnerit, kellel tõsted üha tihedamini tähtsatel hetkedel minema on hakanud. 31-aastane Lulla tõi Balti liiga veerandfinaali võidumängudes Tartu vastu üleplatsimehena 26 (+19) ja 20 (+10) punkti. “Elia tegi uskumatud mängud. Ta oli ainus, keda me kuidagi pidurdada ei suutnud,” ütles Tartu libero Rait Rikberg. Kangelane ise jäi tagasihoidlikuks: “Punktiarvud olid suured seepärast, et mängin nurgaründaja koha asemel nüüd diagonaalründaja positsioonil. Need on meeskonna võidud. Meil on kogenud kooslus, kes mängib laivis. Pole skeeme paberil nagu tartlastel.”

Rakveres treener Mati Meriranna käe all noorteklassides ründaja, sidemängija ja liberona tegutsenud Lulla pääses põhikooli lõpus Audentese spordigümnaasiumisse.

Tagasi üles