Sisukord
Paberleht
Postimees

Saaga jätkub: Kadrina vald jäi endiselt vallavanemata

2 min lugemist
Aarne Laas ja Kairit Pihlak tõmbavad pärast ebaõnnestunud vallajuhivalimisi joped selga: Kadrina vald jätkab endiselt ilma vallavanemata ning ajalimiit tõmbub volikogu ümber üha koomale. FOTO: Marianne Loorents

Võib kahtluseta väita, et eilne Kadrina vallavolikogu istung oli maakonnas üks jälgitumaid sündmusi: pärast pikka käärimist pidi volikogu lõpuks vallale juhi valima. Seda aga ei juhtunud.

Tellijale Tellijale

Vallavanemat konkursi kaudu otsinud vallale oli oma kandideerimisavalduse esitanud kuusteist soovijat. Volikogu liikmetest moodustatud konkursikomisjon valis neist välja kolm sobivat inimest, kuid üks taandas enda kandidatuuri. Sõelale jäid endine Rakvere abilinnapea Kairit Pihlak ja pärast Laekvere valla liitumist Vinni vallaga tööta jäänud vallavanem Aarne Laas.

Mõlemal kandidaadil oli enda tutvustamiseks kümme minutit ning kaks kogenud omavalitsustöötajat eristusid teineteisest selgesti: kui Pihlak tõi välja, et Kadrina valla tugevuseks on tegus keskkool ning just haridusest võiks saada tulevikus Kadrina märk, siis Aarne Laas märkis, et Kadrina valla eelarves on haridusele antud ebaproportsionaalselt suur “koogitükk”.

29.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto