Tapalt pärit treener võitis Balti käsipallikulla

Paavo Nelke (esiplaanil) krooniti Riihimäe Cocksi käsipallimeeskonnaga taas Balti meistriks. Foto: Baltic Handball League

Põlvas Mesikäpa spordihallis selgus nädalalõpul Balti meistermeeskond käsipallis. Tänases finaalis kohtusid võõrustajate Põlva Serviti ja tiitlikaitsja Riihimäe Cocks, kelle väravavahte juhendab Tapa juurtega Paavo Nelke.

Valitseval meisterklubil õnnestus kahe viimase aasta kullale lisada tänavu kolmaski ja alistada Serviti 26:23 (poolaeg 10:11). Veel kümme minutit enne lõppu oli Cocks taga 20:22.

Võitjate edukamad skooritegijad olid Soome koondislased Nico Rönnberg kuue ja Teemu Tamminen viie väravaga. Kohtumist jäi lõpus varjutama just põhipommitaja Rönnbergi vigastus: mees kukkus õnnetult õla peale ja jälgis otsustavaid minuteid meeskonna pingilt.

"Üllatavalt kõva vastupanu Põlvalt. Kipume teinekord sellistes rasketes mängudes hilja, umbes kümme või viisteist minutit enne lõppu, ärkama. Täna läks samamoodi," kõneles Paavo Nelke. Tapal oma isa Lembit Nelke käe all käsipalluriteed alustanud endisele Eesti koondise väravavahile oli käesolev Balti liiga tiitel treenerina teine.

Ühtlasi kasvas Cocksi võiduseeria Balti liigas nüüd 40 mänguni. Viimati tunti selles sarjas kaotusekibedust 2015. aasta kevadel.

Balti liiga finaalturniiri eilsetes poolfinaalides sai Soome käsipalli viimase viie aasta valitseja Riihimäe Cocks jagu Valgevene klubist Minski SKA 27:25 (13:14) ning Serviti alistas ukrainlaste Zaporižžja ZTR-i 30:29 (17:15).

Soome meistrivõistlustel algab eeloleval kolmapäeval kolme võiduni mängitav poolfinaalseeria. Paavo Nelke koduklubi vastaseks on nelja tugevama hulgas Grankulla IFK.