Kuidas kaitsta oma lapsi?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Siret Kotka-Repinski.

FOTO: Erakogu

Kuidas kaitsta oma lapsi? Seda küsimust paneb küsima kurb statistika, mille järgi oleme laste vigastussurmade poolest Euroopa Liidus esirinnas.

Maailma Terviseorganisatsioon toob välja, et 2014. aastal oli Eestis 0–4-aastaste laste seas seitse vigastusest tingitud surma 100 000 elaniku kohta. Soomes oli vastav näitaja neli ja Rootsis kaks juhtu sama arvu elanike kohta. 5–19-aastaste puhul on kõige värskemad andmed aastast 2010, mil Eestis oli 15 surmajuhtu 100 000 elaniku kohta ja Soomes samal ajal kümme ning Rootsis seitse.

Kõiki niisuguseid juhtumeid ei saa ära hoida, kuid nii nagu mitmes teises valdkonnas oleme näinud, võib tulemuslik ennetustöö päästa inimelusid. Kui lasteaedades, aga ka koolides on vigastamise ennetamisel tehtud viimastel aastatel edusamme, siis murelikuks teeb olukord Eesti kodudes. Seda ennekõike seetõttu, et ligi pool õnnetustest juhtub lastega nende kodudes. See sunnib ka riiki tõsiselt mõtlema, mida teha, et vigastuste arv väheneks ja me suudaks järeltuleva põlvkonna eest hästi hoolitseda. Iga laps on meile oluline, kuid lisaks laste arvukusele on tähtis, et meil kasvaksid üles terved tublid lapsed.

Tagasi üles