Kaitseliidu üksused liituvad õppusega Siil

Kaitseväe õppus Siil 2015. aastal.

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Täna liituvad suurõppusega Siil kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad üle Eesti, et harjutada maakaitse toimimist nii konventsionaalse kui ka tavatu sõjapidamise keskkonnas.

Kaitseliidu ülema kindralmajor Meelis Kiili sõnul tuleb väikestel riikidel oma ressursiga väga hoolikalt ümber käia. „Selleks, et täita suveräänse riigi kõiki kohustusi oma kodanike ees, peame me tegelikult vaatama, kuidas seda ressurssi kõige paremini kasutada. Nii et ega väike rahvaarv ei jätagi muud võimalust kui ehitada oma kaitsevõime üles reservväele ja vabatahtlikele nagu kaitseliitlased,“ ütles kindralmajor Kiili.

4. kuni 6. maini kestvas õppuse faasis harjutab Kaitseliit suures osas koos politsei- ja piirivalveametiga turvalise elukeskkonna tagamist kriisiolukordades. Pärast seda harjutavad Lõuna maakaitseringkonna kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad õppuse lõpuni lisaks ka konventsionaalset sõjapidamist Kagu-Eestis.

Õppusest Siil võtab kokku osa 15 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, politseiametnikku, päästetöötajat ning liitlas- ja partnerriigi sõjaväelast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles