Põrgu katlakütja ropult aus portree
 

Seaküla imperaator Simson von Seakyll ja tema kroonik Andres Pulver tähistavad raamatu ilmumist veeklaaside kõlistamisega.

FOTO: Marianne Loorents

Mida teeb põrgukuumuses Aivar Simson? Sulatab pronksi, valab skulptuure. Viskab vimkat ja viina ka, et peletada sõja varje. Ajakirjanik Andres Pulver raius Simson von Seakylli raamatusse.

Tellijale

Simson von Seakylli nimega seostuvad esimese hooga noort Arvo Pärti kujutav “Poiss jalgrattaga muusikat kuulamas” Rakvere Keskväljakul ning muidugi mehele üldrahvaliku tuntuse toonud tilliskulptuurid. Kes on nende autor, see uljas habemik vormimütside ja sinelite varjus? Virumaa Teataja ajakirjanik Andres Pulver kehutas mehe kõnelema, kulges ja kuulas, kuni raius skulptor Aivar Simsoni tormid ja tungid raamatusse “Põrgu katlakütja. Simson von Seakylli elu ja võitlused”.

“See raamat on ausalt ropp ja ropult aus,” iseloomustas raamatut kirjastaja Enno Tammer. Selle kinnituseks kõlas Rakveres raamatu esitluspäeval – 9. mail, Euroopa päeval – Beethoveni “Ood rõõmule”, seegi killuke teosest.

Tagasi üles