Virumaa laululapsed testisid hääli bändi saatel

16–19-aastaste lauljate seas võitnud Regina Sundejeva pälvis ka eripreemia artistlikkuse eest.

FOTO: Kaisa Nele Hendla

Lääne-Virumaa laste laulukonkurss “Virumaa laululaps 2018”, mis peeti Võsu rannaklubis MTÜ Kultuuriring eestvõttel, tõi kokku 52 esinejat. Võistlusel, mille korraldamise oli võtnud ette MTÜ Kultuuriring asutaja Elene Altmäe, oli osalejaid Rakverest, Kadrinast, Lehtsest, Sõmerult ja Võsult.

Tellijale

Elene Altmäele kui muusikaõpetajale ei mahtunud nimelt hinge, et ülevirumaalist laulukonkurssi polnud toimunud juba aastaid. Ta võttis oma südameasjaks see taaselustada ning on plaaninud lauluvõistlusest teha igaaastase konkursi, et laste solistiõppel oleks väljund ja laululapsed saaksid esinemiskogemuse.

Iga laps ja noor sai esitada oma laulu Moonaküla muusikaakadeemia lastelaulubändi või oma juhendaja saatel. “Konkurss on lapsele heaks võimaluseks esineda koos bändiga, mida enamikul laulukonkurssidel ei võimaldata,” rõhutas ta “Virumaa laululapse” eripära. Saatebändi kuulusid Tarmo Sillaots klahvpillidel, Peep-Hans Pihlak saksofonil ja basskitarril ning Eno Kollom trummidel. Lääne-Viru laululapsi kuulasid ja hindasid muusikud Arete Teemets, Ita-Riina Pedanik ja Sven Rannar.

Tagasi üles