Sisukord
Uudised
Postimees

Põud paneb põlduri pilvi paluma

3 min lugemist
Mullu augustis koristati Arkna Karjatalu maadelt kopsakas mustasõstrasaak. Seda, milliseks kujuneb tänavune noos, mõjutab kastmine. FOTO: Meelis Meilbaum

Terasemate ilmavaatlejate andmetel sadas viimati korralikult enam kui kuu aega tagasi. Sabinaid on jagunud siia-sinna, aga mitte sellist vihma, mis laseks põllupidajal kergemalt hingata.

Tellijale Tellijale

Maikuuks prognoosis ilmateenistus soojemapoolset ja kuiva ilma. Siiski pidid tugevamad vihmahood kergitama kuu sademetehulga keskmise lähedale. Praeguseks on Virumaa suurematest sadudest ilma jäänud, ja kuigi paariks päevaks tõotab rannailm asenduda veidi jahedamaga, on ilmaennustajate andmeil nädalavahetusel taas puhkajatel põhjust rõõmustada, sest päike on soe ja taevas pilvitu.

Aga põllumajandusega tegelejad rõõmu ei tunne ning jätkuv põud sunnib neid murelikult taevasse vaatama. Arkna Karjatalu OÜ taimekasvatusjuht Lauri Pentjärv ütles, et kui nüüd nädala või paari jooksul sadama ei hakka, kisub olukord kriitiliseks. Agronoomi sõnul on vihma hädasti vaja ja kestva põua käes kannatab kõige enam just teravili. Põllukultuuride kastmiseks ühtegi lahendust ei ole, sest tegemist on suurte aladega. Nii tuleb lihtsalt oodata ja loota.

29.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto