Tom ohjab parkimist ja väntab ratast
 

Toomas Aettik.

FOTO: Meelis Meilbaum

Esimene inimene, kellega Rakvere teatri etendustele tulijad kultuuritempli õuel tavaliselt kokku puutuvad, on teatri kauaaegne liikluskorraldaja Toomas Aettik või lihtsalt Väike Tom, nagu teda lühikese kasvu tõttu kutsutakse.

Tellijale

Enamik neist hoovile vurajatest ei tea, et Tomi põhiliseks sõiduvahendiks on jalgratas. Sellega läbib ta iga päev üle kümne kilomeetri. Et aastas veedab Tom sadulas kaheksa-üheksa kuud, koguneb kilometraaži üsna korralikult. “Septembris pean tavaliselt rattale uue keti ostma,” nendib ta ja lisab, et vahetada on aeg-ajalt tarvis teisigi osi.

Tom märgib, et rattasõit on elustiil, kuigi mingiks eriliseks rattafänniks ta ennast ei pea. “Lihtsalt kulgen, sest jalgsi igale poole ei jõua,” lisab mees. Tõe huvides tuleb siiski mainida, et Tom on aegade jooksul taltsutanud ka tsiklit ja lisaks kuulub tema masinaparki auto, millega saab vajadusel katta pikemaid vahemaid. Näiteks minna reisima – selline plaan on tehtud eesootavaks suveks. Üks mõnus trett lõunanaabrite juurde Lätti ja Leetu.

Tagasi üles