Kergejõustiklased selgitasid Lääne-Viru meistrid

Laura Lannusalu.
Laura Lannusalu. Foto: Arvet Mägi

Lääne-Virumaa meistrid kergejõustikus selgusid juunikuu algul Rakvere staadionil kahel päeval peetud võistlustel.

Naiste 100 m jooksus võitis ajaga 12,92 Lääne-Viru meistrikulla rakverlanna Eerika Jakobi, 400 m ja 800 m jooksus tuli võitjaks vastavalt aegadega 1.04,18 ja 2.33,18 Egle-Heleene Ervin (Rakvere). Kaks kulda võitis ka Laura Lannusalu (Rakvere), kes oli parim kuulitõukes (10.95) ja tüdrukute vasaraheites. Vasaraheite tulemus 49.15 on ühtlasi uus Lääne-Viru 15-16aastaste tüdrukute tippmark.

Naiste hüppealadel olid võidukad Maarja Kask 1.50ga kõrgushüppes, Ingrid Ots (Rakvere) 5.54ga kaugushüppes ning Kerli Kivimägi (Rakvere) 10.98ga kolmikhüppes. Naiste kettaheites krooniti meistriks Maili Tannbaum (Väike-Maarja RSK) tulemusega 33.21, odaviskes pälvis meistrikulla Triin Lait (Tamsalu) 41.10ga.

Meeste 100 m jooksus oli kiireim Väike-Maarja sportlane Henri Manninen ajaga 11,28. Lisaks võitis ta kulla 400 m jooksus ajaga 50,60. Kaks kulda sai jooksualadel ka Anton Basmanov (Vinni): 800 m jooksus ajaga 2.06,25 ning 1500 m distantsil ajaga 4.20,49.

Kahekordseks meistriks tuli veel Arvi Lepp, kes oli või­dukas nii kuulitõukes (14.03) kui kettaheites (42.77).
Hüppealadel said Tapa kergejõustiklane Siim Kroonmäe 2.02ga esikoha kõrgushüppes, Veiko Aunapuu (Rakvere) 4.33ga esikoha teivashüppes, Karel Eesmaa Tamsalust 6.44ga kaugushüppes ning Andre Väinma (Rakvere) 13.04ga kolmikhüppes.

Meeste odaviskes tuli 61.41ga maakonna tänavuseks meistriks Margo Nõukas, poiste vasaraheites (vasara kaal 6 kg) sai Rasmus Za­rubin (Rakvere) meistrikul­la tulemusega 50.14.