Sisukord
Uudised
Postimees

Põllumeeste vägikaikavedu: päästa mis päästa annab

2 min lugemist
Põuane suvi on tunduvalt kahandanud põllumeeste viljasaaki, kuid katastroofi mõõtmeid praegune olukord välja ei anna. FOTO: Meelis Meilbaum

Tänavune põuane suvi on põhjustanud peavalu põllumeestele üle terve Eesti, mure ei ole puutumata jätnud ka Lääne-Virumaad. Siiski ei pea kohalikud ettevõtjad seisu katastroofiliseks.

Tellijale Tellijale

JK Otsa Talu juhataja Jaan Kiisa sõnul on tänavune suvi võrreldav 2006. aasta suvega, mil vihmavee nappus põllumehi samuti pitsitas. “Ka toona ei ulatunud silo kogus enama kui kolmandiku või veerandini oodatust ning teraviljasaagist läks hukka üle poole,” meenutas Kiisk.

Tema sõnul on oma mõju ka Pandivere kõrgustikul, mis kohati võib endast märku anda teatavate anomaaliatega. “Kes ilmaandmeid tihedamalt jälgib, see teab, et näiteks Viljandi paikkonnas on suve kuunormid täis sadanud. Seevastu Pandivere kõrgustiku alal on suve jooksul sadanud vihma 15 millimeetri jagu. Ka eelmise aasta sügisel oli olukord, kus kümme päeva valitses kõrgrõhkkond. See on sobiv vilja koristamiseks, kuid sagedane öine uduvihm rikkus ettevõtmise,” tõi Kiisk näite.

29.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto