Kergejõustiklased tõid korraliku noosi

Mitmekülgne Rasmus Virks noppis omavanuste tiitlivõistlustelt kulla, hõbeda ja pronksi. Foto: Marko Mumm

Pärnu rannastaadionil toimunud Eesti U14 ja U16 vanuseklassi meistrivõistlustel kergejõustikus sai Lääne-Viru maakonna noori atleete koondav Rakvere ViKe 20 medalit. Sama palju kordi õnnestus läänevirulastel hõivata koht kaheksa parema hulgas.

Kahe meistrikullaga naasis kuni 14-aastaste konkurentsis Aivar Ellam, kes võitis 200 m jooksu (25,97) ja kolmikhüppe (11.04). 80 m tõkkejooksus saavutas Kristjan Kari ajaga 11,96 teise koha, Ellam oli 12,11 sekundiga kolmas. Kuulitõukes teenis Oliver Balõtsev 11.93-ga teise ja kõrgushüppes Janar Ojasalu 1.54-ga kolmanda koha. 4 x 100 m teatejooksu lõpetasid Rihhard Vodja, Kristjan Kari, Rasmus Floren ja Aivar Ellam ajaga 52,34 sekundit samuti kolmandal kohal.

Samavanuste tüdrukute hulgas tuli Kaisa Vahula Rakverest odaviskes (29.68) kolmandaks.

Kuni 16-aastaste tüdrukute konkurentsis saavutas Berit Saar odaviskes (41.09) teise ja kuulitõukes (12.48) kolmanda koha. Maratonvõistluseks kujunenud kaugushüppest, kus osales koguni 69 tüdrukut, väljus Kaireen Penek tulemusega 5.48 teise kohaga.

Sama vanade poiste arvestuses õnnestus täiskomplekt medaleid koju tuua Rasmus Virksil. Ta võitis odaviske (55.94), tuli teiseks kettaheites (45.03) ning kolmandaks kuulitõukes (13.63).Gregor Pilt täiendas enda auhinnakogu hõbemedaliga kaugushüppes (5.98) ja pronksiga 110 m tõkkejooksus (15,76). Kolmandast kohast võis rõõmu tunda veel Erko Räiss, kes jooksis 400 m ajaga 55,30 sekundit.