Sisukord
Uudised
Postimees

Jäneda lossis võib keset päeva tähistaeva alla sattuda

2 min lugemist
Muusikatähetorni avatseremoonia algas muusiku ja helilooja Urmas Sisaski trummilöökidega. Sümboolse lindi lõikas läbi MTÜ Jäneda Muuseum eestvedaja Georgi Särekanno. FOTO: Kasper Mäe

Esmaspäeval taasavati trummi- ja klaverihelide saatel Urmas Sisaski muusikatähetorn Jäneda lossis, kus rahval on võimalik tunda end kui öise tähistaeva all.

Tellijale Tellijale

Avamispäevaks oli muusikatähetorn läbi teinud täieliku uuenduskuuri. Laed, seinad ja põrandad olid renoveeritud ning nii sisustus kui ka ekspositsioon uuendatud, samuti tähistaevas-laemaaling, mis on Jäneda tähetorni-planetaariumi lahutamatu osa.

Tähetorni sissepühitsemine algas astronoomiahuvilise helilooja ja muusiku Urmas Sisaski šamaanitrummirituaaliga, sellele järgnes taevalaotusele ja tähtedele pühendatud klaveriteoste esitus. Urmas Sisaski loodud muusika kõlas tema enda ning pianistide Tiiu Sisaski ja Lauri Väinmaa esituses. Helilooja tütar Tiiu Sisask ning mõttekaaslane ja pikaaegne koostööpartner Lauri Väinmaa esinevad ka edaspidi muusikatähetorni kontsertidel.

29.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto