Päästeamet kutsus võimekuse kindlustamiseks Virumaal kokku regionaalse staabi Peaaegu kogu ida regiooni päästeressurss oli korraga hõivatud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Maastikupõleng Kunda lähedal Ojakülas.

FOTO: Kasper Mäe

Looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud. Sellest tulenevalt kutsus neljapäeval päästeameti ida regiooni vastutav korrapidaja kokku regionaalse staabi.

"Täna (neljapäeval - toim.) oli Lääne- ja Ida-Virumaal ühekorraga mitu suuremat ja väiksemat maastikutulekahju, kus sisuliselt kogu ida regiooni päästeressurss oli ühekorraga hõivatud. Kokku kutsutud staabi ülesandeks on kindlustada, et pikka aega kestvate maastikutulekahjudega samal ajal toimuvatele väljakutsetele jaguks Ida- ja Lääne-Virumaal päästevõimekust," teatas päästeamet.

Suurte tulekahjude tõttu hakkavad maakondlikud päästeressursid ammenduma ning seetõttu koordineerib staap ressursside ümberjagamist nii piirkonna sees kui ka regioonide üleselt.

"Oleme jälginud tekkinud olukorda kõrgendatud tähelepanuga, monitoorime sündmuste kulgu ning vajadusel koordineerime päästeressursse vastavalt vajadusele nii, et oleks tagatud päästevõimekus ka muudel väljakutsetel," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Leho Lemsalu.

Neljapäeval reageeris Ida- ja Lääne-Virumaa päästeressurss neljale suuremale maastiku- ja hoonetulekahjule ning mitmele väiksemale väljakutsele. Kustutustööd kestavad kahel mastaapsemal tulekahjul, kus on pea kogu Ida päästekeskuse ressurss.

Viru-Nigula vallas Kunda lähistel Ojakülas on tulekahju viiel hektaril. Harjumaa ja Lääne-Virumaa piiril Kuusalu vallas kaitseväe keskpolügoonil põleb männimets seitsmel hektaril. Seal raskendab töid põlengualal olev laskemoon.

28. juulist hakkas kehtima kogu Eesti vabariigi territooriumil suure tuleohuga aeg. Inimestele seab see aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas suitsetamine, grilli kasutamine ja lõkke tegemine, ka selleks ettevalmistatud kohas.

Tagasi üles