iDeal kampaania

Konkurss “Aastad täis sära ja väärikust” otsib eakatega seotud säravaid ideid

Ajakiri 60+.

FOTO: logo

Festivali 60+ raames üheksandat korda toimuv konkurss “Aastad täis sära ja väärikust” ootab eakate inimestega seotud säravaid algatusi ja ideid, et tunnustada nende eestvedajaid vääriliste auhindadega. Ettepanekute laekumise tähtpäev on 17. september.

Konkursi eesmärk on ergutada ja tunnustada inimesi ettevõtmiste eest, mis on muutnud eakate elu paremaks. Parimad selguvad 60+ festivalil Tallinnas Salme kultuurikeskuses laupäeval, 6. oktoobril.

Konkursil hinnatakse positiivseid tegusid, mis tehtud eakatele mõeldes või eakatelt endilt kogukonnale, kuid mis on teenimatult märkamata ja tähelepanuta jäänud. Konkursi kategooriad on eakalt kogukonnale, eakalt järeltulijale, eakad kui kultuurikandjad, tegu eakale ja elutööauhind.

Ajakirja 60+ ja mittetulundusühingu Eakate Festival korraldatava festivali moto on tänavu “Eesti 100”.

Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla sõnul on inimese jõudmine sajaaastase verstapostini suur saavutus, aga ükskõik mis eas tehtud väärikas tegu on tunnustust väärt. “Vahel mõtleme, kuidas küll inimest tehtu eest tänada. Justkui aitäh-sõnast jääks vajaka. 60+ festivalil märkame neid säravaid inimesi, elukogenud inimeste kõrval ka noori, kelle idee või tegu on seenioride elu paremaks muutnud. Täname neid siis suurelt,” ütles ta.

Korraldaja julgustab inimesi saatma oma ettepanekuid ka siis, kui mõne tubli inimese algatus konkursi ühegi kategooria alla justkui ei sobiks – pandagu positiivne ettevõtmine või heategu igal juhul kirja.

Konkursil osalemiseks tuleb saata kirjeldus e-aadressil info@60plussfestival.ee või postiaadressil ajakiri 60+, Tartu 8, 71020 Viljandi. Kirjelduse pikkus on maksimaalselt üks lehekülg. Juurde võib lisada 1–3 fotot. Kirjas peavad olema saatja kontaktandmed: nimi, aadress, telefon, e-aadress. Arvesse lähevad 2017.–2018. aasta jooksul tehtud teod. Tähtaeg konkursitööde saatmiseks on 17. september 2018.

Festival toimub oktoobri esimesel nädalalõpul, 5. ja 6. oktoobril. Üritust korraldavad ajakiri 60+ ja MTÜ Eakate Festival. Täpsema info leiab veebilehelt www.60plussfestival.ee.

Tagasi üles