Sisukord
Uudised
Paberleht

Põrgust välja: pommirahe alt pagenud Süüria pere harjub rahuga

4 min lugemist
Neljaliikmeline Süüria perekond, kes elab Rakveres, on tänapäevane ja moodne, kuid pildil nad end näidata ei taha. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Kodu pommitamine, lähedaste pantvangistus, avamerel hulpimine on ema-isa ja kahe lapse ajas ning loos. Nendel, kes põgenesid tulipalavast Aleppo linnast, et jääda siia tuulepealsele maale.

Tellijale Tellijale

Süüriast pärit kurdi rahvusest pereisa Husain on tujust ära, kurbus tahab hinge võtta. Mõtted, need keerlevad tal ema ümber. Hiljuti pidi see veidi üle 40-aastane mees tuhandete kilomeetrite kauguselt igaveseks hüvasti jätma oma emaga.

Husain, tema naine Zainab ja kaks last – tütar Hanifa ja poeg Mohamad – on perekond, keda sõjakoledused tabasid mitmel korral. Inimlikult liiga valusalt. Mehe ema, isa ja väikese õe röövis sealne rühmitus. Husain ei suuda isegi öelda selle nime, niisuguseid on seal palju. Mõnda aega ei saabunud lähedastest ainsatki märki. Lõpuks leidis lähedaste eest nõutud raha Husaini vend, kes nad siis vabaks ostis. Summa oli suur, vägagi, kuid Husain ei oska seda eurodes öelda.

26.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto