Sisukord
Kultuur
Paberleht

Iga lapse oma pillil helisesid tänumeloodiad

2 min lugemist
Trio Katarina Nurmepaju (viiul), Margareth Villers (klaver) ja Karl Jakob Sakk (vastne tšello) interpreteeris Gerschwinit. FOTO: Meelis Meilbaum

Imeline EV 100 projekt “Igal lapsel oma pill” tõi Lääne-Virumaa noorte muusikute kasutusse 124 instrumenti flöödist kontrabassini. Rahvusvahelisel muusikapäeval andsid lapsed vastsetel pillidel meeleoluka kontserdi.

Tellijale Tellijale

Rakvere linnavalitsuse valges saalis kõlanud tänukontserdil esinesid Rakvere muusikakooli, Kaurikooli, Kunda, Väike-Maarja, Tapa muusikakooli ja Kadrina kunstide kooli õpilased projekti toel saadud pillidel. Üles astus ka samast projektist uusi pille saanud Virumaa Noorteorkester. Mängiti klassikat ja tänapäevaste heliloojate teoseid, bluusi ja koraaliviise, esinesid solistid, ansamblid ning klaveriduo.

Nelja aasta jooksul 124-st Lääne-Virumaale tulnud pillist sai Rakvere muusikakool endale 13 uut instrumenti: 1/8 viiuli, 1/4 viiuli, 1/4 tšello, 4/4 tšello, kontrabassi, vioola, alt- ja sopransaksofoni, flöödi ja neli klarnetit. Rakvere muusikakooli direktor Toivo Peäske ütles, et algatusest “Igal lapsel oma pill” on tublisti tuge ning saadud pillid annavad muusikaõppele head hoogu.

23.10.2020 24.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto