Iga lapse oma pillil helisesid tänumeloodiad
Lisatud galerii.

Trio Katarina Nurmepaju (viiul), Margareth Villers (klaver) ja Karl Jakob Sakk (vastne tšello) interpreteeris Gerschwinit.

FOTO: Meelis Meilbaum

Imeline EV 100 projekt “Igal lapsel oma pill” tõi Lääne-Virumaa noorte muusikute kasutusse 124 instrumenti flöödist kontrabassini. Rahvusvahelisel muusikapäeval andsid lapsed vastsetel pillidel meeleoluka kontserdi.

Tellijale

Rakvere linnavalitsuse valges saalis kõlanud tänukontserdil esinesid Rakvere muusikakooli, Kaurikooli, Kunda, Väike-Maarja, Tapa muusikakooli ja Kadrina kunstide kooli õpilased projekti toel saadud pillidel. Üles astus ka samast projektist uusi pille saanud Virumaa Noorteorkester. Mängiti klassikat ja tänapäevaste heliloojate teoseid, bluusi ja koraaliviise, esinesid solistid, ansamblid ning klaveriduo.

Nelja aasta jooksul 124-st Lääne-Virumaale tulnud pillist sai Rakvere muusikakool endale 13 uut instrumenti: 1/8 viiuli, 1/4 viiuli, 1/4 tšello, 4/4 tšello, kontrabassi, vioola, alt- ja sopransaksofoni, flöödi ja neli klarnetit. Rakvere muusikakooli direktor Toivo Peäske ütles, et algatusest “Igal lapsel oma pill” on tublisti tuge ning saadud pillid annavad muusikaõppele head hoogu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles