Haljala kaalub vallakeskuse mere äärest ära toomist
 

Ametlikult on Haljala valla keskus Võsul. Tegelikkus on aga see, et poolte vallaametnike töökoht asub selles valges majas, pooltel on see aga endiselt Haljala kunagises vallamajas, praeguses teeninduskeskuses.

FOTO: Arvet Mägi

Haljala vallavolinike ette jõudis teisipäeval eelnõu, millega sooviti muuta Haljala ja Vihula valla ühinemislepingut selliselt, et vallakeskus asuks edaspidi Haljalas, mitte Võsul. Vallakeskuse asukohta siiski ei muudetud, sest leiti, et niisugusele otsusele peab eelnema põhjalik arutelu.

Tellijale

Seetõttu võttiski koalitsiooni (reformierakond, valimisliit Plaan A ja valimisliit Maheda – K. E.) nimel ühinemislepingu ja vallakeskuse asukoha muutmiseks eelnõu esitanud vallavolikogu esimees Vello Väinsalu selle tagasi. Arutelu algatamine ühinemislepingu ülevaatamiseks ja võimalikuks muutmiseks volikogu otsusega sel õhtul siiski kinnitati.

Väinsalu selgitas, et kuigi ühinemislepingut koostades määrati vallamaja asukohaks Võsu, on elu praeguseks näidanud seda, et valla juhtimine on kahestunud: poolte vallaametnike töökoht asub Võsul, pooltel Haljalas.

Tagasi üles