Sisukord
Uudised
Paberleht

Uus kalatrepp parandab uimerdajate elu

1 min lugemist
Venevere renoveeritud kala­trepp. FOTO: Eerik Lumiste

Veneveres Avijõel jõudsid lõpule kalatrepi uuendustööd ja see peaks nüüd olema vastuvõetav kõikidele selles piirkonnas elutsevatele kaladele: jõeforellidele, harjustele, ojasilmudele, haugidele, lepamaimudele, trullingutele, luukaritsatele ja võldastele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Venevere Haridus- ja Kultuuriselts on koos külaelanikega püüdnud kaladele head lahendust leida ja ilusamat keskkonda luua ning on seetõttu pidanud 15 aasta jooksul päris keerulise asjaajamisega tegelema. Lõpuks kroonis külaelanike pingutusi edu – paisjärves valmis betoonkärestik.

“Kui eelnevalt paljud arvasid, et kaladele on Veneveres pais raskesti läbitav, siis nüüd peaks olema see ideaalne,” ütles kalatrepi uuendamise üks algatajaid Eerik Lumiste Venevere Haridus- ja Kultuuriseltsist. Eerik Lumiste on ühtlasi ka Vinni abivallavanem. Selts on koostanud kaks suurt projekti. Aastatel 2004–2007 taastati Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi abil paisjärv. Paisjärve taastamine läks maksma 141 000 eurot. See oli keeruline periood, sest 25 protsendi suuruse omaosaluse pidi katma omavalitsus.

23.10.2020 24.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto