Sport
Postimees

Ilves Transport serveeris maakonna karikavõistlustel suurüllatuse

2 min lugemist
Esiliiga valitsev meister Ilves Transport lülitas Kristo Saage (palliga) eestvedamisel karikavõistluste veerandfinaalis välja meistriliiga liidri Kadrina Karud. FOTO: Ain Liiva

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel sai vägiteoga hakkama esiliiga valitsev meister Ilves Transport, kes lülitas veerandfinaalis välja meistriliiga liidri Kadrina Karud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väike-Maarja meeskond pani edule aluse avakohtumisel, mil kodusaalis suudeti Kristo Saage eestvedamisel aste kõrgemal mängiv meeskond alistada koguni 22 punktiga – 75:53. Kodumeeskond haaras rohkearvulise publiku ees kohe ohjad ning pääses juhtima, kuid esimene veerandaeg lõpetati siiski 14:14 viigiseisul. Teisel perioodil hakkas Väike-Maarja meeskonna maaalakaitse vilja kandma ning poolajavileks oldi 34:25 eduseisus.

Teise poolaja alguses kasvatasid Väike-Maarja pallurid vahe juba kahekohaliseks, kuid Karud ei lasknud end sellest häirida ning vähendasid kaotusseisu 41:36-le. Kristo Saage üheksa punkti toel suutis Ilves Transport aga viimaseks veerandajaks kätte võidelda juba 14-punktilise eduseisu (59:45). Kohtumise viimase kümne minuti jooksul suutsid Karud sihile jõuda vaid kolmel viskel ning kodumeeskonna 16:8 paremus andis Kadrinas toimuvaks korduskohtumiseks neile üllatusliku 22-punktilise eduseisu.