Viimase sekundi vise andis Paavo Nelke koduklubile väärt võidu

Riihimäe Cocks (kollastes särkides) saavutas Euroopa käsipalli Meistrite liigas kahe viigi kõrvale hooaja teise võidu. Foto: Fsc Media

Tapa juurtega käsipallitreener Paavo Nelke saavutas Riihimäe Cocksi meeskonnaga kolmapäeval peetud Euroopa käsipalli Meistrite liigas kahe viigi kõrvale hooaja teise võidu.

Alagrupiturniiri otsustavas voorus valmistas Cocks suur- üllatuse, lüües koduseinte toel D-alagrupi liidrit, poolakate tiimi Orłen Wisła Plock 27:26.

Võiduvärav sündis seejuures sekund enne kohtumise lõppu, kui soomlaste esipommitaja ja Meistrite liiga parim väravakütt Nico Rönnberg saatis palli võimsa viskega poolakate väravasse. “See oli alles mäng!” ütles Paavo Nelke. Cocksi abitreeneri sõnul kujunes avapoolaeg neile erakordselt kehvaks: esimese üheksa ja poole minutiga lubati vastased ette 6:0 ning 20. minutiks seisid tablool juba külaliste 12:3 edunumbrid. Juhendaja sõnul suhtles ta kogu avapoolaja vältel varumeeste pingil istunud leedulasest väravavahi Giedrius Morkunasega, kelle otsustas suures kaotusseisus olles enne poolaja lõppu teise puuriluku Vitalii Shitsko asemele postide vahele seisma saata. “Selleks hetkeks oli meie põhiline kaitse tugitala valgevenelane Yuri Lukyanchuk, kes naasis äsja vigastuspausilt, samuti kenasti mängu sisse elanud,” rääkis Paavo Nelke.

Vastast visalt taga ajades jõuti kaks minutit enne kohtumise lõppu 26:26 viigini. Cocksi eurohooaeg sai selle mänguga paraku läbi ja alagrupis teeniti kuue meeskonna seas viies koht.

Pikka puhkust Riihimäe Cocks siiski nautida ei saa, sest homme ootab neid koduväljakul ees juba Soome karikavõistluste finaalmäng Helsingi IFK-ga.