Rakvere ametikooli õpilaskodu otsib konkursiga kunstiteost

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Rakvere ametikool ja õpilaskodu.

FOTO: Riigi Kinnisvara AS

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Algas konkurss, et leida sobivaim ideelahendus tuleval aastal valmiva Rakvere ametikooli õpilaskodu õuealale paigaldatavale kunstiteosele.

Kunstikonkursiga otsitakse avalikku ruumi rikastavat taiest. Teos peaks lähtuma Rakvere ametikooli õpilaskodu arhitektuursest lahendusest, hoonestuse iseloomust ning keskkonnast. Otsitav kunstiteos võiks olla skulptuur või installatsioon. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metallist või kivist. Materjalide kasutamisel tuleb lähtuda ilmastiku- ja vandalismikindlusest ning sobivusest kinnistule rajatava hoone välimuse, rütmi ja keskkonnaga, kus hoone arhitektuuri iseloomustavad märksõnad on funktsionaalsus, lihtsus ja soliidsus.

Konkursi korraldab Riigi Kinnisvara AS koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga, žüriisse kuuluvad Rakvere ametikooli uue õpilaskodu arhitekt Anto Savi arhitektuuribüroost Boa, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Erki Kasemets ja Mari-Liis Tammi, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Linda Lainvoo ja Maarin Ektermann, Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Aleksei Romanjuk Riigi Kinnisvarast.

Tagasi üles