Kanal 2 "Jõulusoojus" toetab tänavu liikumispuuetega lapsi

Roald Johannson salvestas Lastekliinikus Kanal 2 saate "Jõulusoojus" tarbeks intervjuu taastusraviarst Tiina Linnu (vasakul) ja füsioterapeut Merlin Buroviga.

FOTO: Margus Ansu

Kanal 2 traditsiooniline heategevuslik saade "Jõulusoojus" kogub tänavu annetusi liikumispuuetega laste taastusraviks vajaliku kõnniroboti soetamiseks, et taastusravis äärmiselt vajaliku aparaadi kasutamise võimalus oleks olemas ka Lõuna-Eestis. Kõnnirobotist on päevas abi neljale kuni kuuele liikumispuudega lapsele.

Kõnnirobot on nüüdisaegne abivahend, mis aitab parandada või taastada ravi vajavate inimeste kõnnimustrit ja toetab taastusravi. Kõnniroboti kasutamist kombineeritakse füsioterapeudi koostatud individuaalsete terapeutiliste harjutustega.

Roboti kasutamine annab võimaluse treeninguks sellise intensiivsusega, mida üks terapeut ilma masina abita tagada ei suuda. Nimelt on kõnnirobotil paiknev elektrooniline kõnniortoos võimeline patsiendi jalgu trenažööril sadu kordi täpselt ühesuguse liigutusega treenima, vastates seejuures iga inimese individuaalsetele vajadustele. Lisaks annab robottehnoloogia võimaluse muuta füsioteraapiatunnid intensiivsemaks ja vaheldusrikkamaks ning aitab suurendada patsiendi motivatsiooni.

Ligikaudu 500 000 eurot maksva kõnniroboti soetamiseks lisavad panuse ka Tartu ülikooli kliinikum ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond.

Headest soovidest, inimlikest lugudest ja ilusast muusikast kantud "Jõulusoojus" kutsub kõiki televaatajaid tegema pühadeeelset heategu lastele, kes vastavat taastusravi vajavad. Heade mõtete ja kauni muusikaga astuvad Roald Johannsoni juhitud heategevuslikus saates üles Anne Veski, Brigita Murutar ja Paul Neitsov, ansambel Revals ning teised Eestis armastatud inimesed.

"Jõulusoojus" on Kanal 2-s reedel, 21. detsembril algusega kell 20. Annetusnumbrid on tänasest avatud ja jäävad avatuks 1. jaanuarini: 900 5025 – 5 €, 900 5100 – 10 €, 900 5500 – 50 €.

Tagasi üles