Sisukord
Noored
Postimees

Koolinoorte algatusel täitus mitme pere jõululaud rikkalikult

2 min lugemist
Toiduabikampaania läks inimestele korda – korjanduskorvid täitusid ludinal. FOTO: Helina Lükk

Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesinduse eestvedamisel koguti jõulu eel valla kauplustes abivajajatele toidukraami. Nüüdseks on noored ühes vallaga aidanud 80 inimest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Igal aastal on Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesindusel tavaks teha jõuluajal ligimestele head, kogudes maiustusi haiglas pühi veetvatele lastele või kinkides rahvale helkureid, et jalakäijad aasta pimedaimal ajal ikka tee ääres näha oleks. Tänavu otsustati teha niinimetatud vallasisene toidupank. Nii Rakke kui ka Simuna toidukauplustesse olid üles seatud korjanduskastid, kuhu inimesed said soovi korral annetada kõiksugust toidukraami, alustades kuivainetest ning lõpetades kapsa ja verivorstidega. Lisaks tegid Väike-Maarja noored suulist reklaami, olles mitmel nädalalõpul ise poes kohal ja rääkides inimestele täpsemalt, mis kampaaniaga on tegu.

Väike-Maarja gümnaasiumi õpilas­esinduse president Keneli Pohlak sõnas, et vallaelanikud tulid väga rõõmsalt noorte algatusega kaasa. “Meid kuulati poes ilusasti ära ja anti oma panus,” ütles Keneli ja lisas, et seatud eesmärk sai täidetud veelgi paremini, kui oli osatud arvata. “Mind tõesti üllatas inimeste vastutulelikkus ja see, et tahetakse märgata.”

05.06.2020 07.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto