Tippnäitlejad vallutavad tragikomöödiaga teatrilava

Rakvere teatris astub tragikomöödias "Mitu praegu, kallis!" lavale ka Märt Avandi.

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Kolmapäeval, 16. jaanuaril algusega kell 19 on Rakvere teatri laval tragikomöödia “Mitte praegu, kallis!”.

Ray Cooney ja John Chapmani kirjutatud lugu räägib sellest, kuidas ontlikule kasukameistrile Arnold Crounchile meeldib, kui igapäevaelu allub rangetele reeglitele. Tüüne rutiini ähvardab aga pea peale paisata tema äripartneri Gilbert Bodley liiderlikkus.

Abikaasade ja armukeste värvika seltskonna lootusetult sassis armusuhted ja arusaamatused kallihinnalise naaritsakasukaga tekitavad kaose, milles korra loomine langeb just ümbritseva maailma sil­makirjalikkusest ja pahelisusest jahmunud Crounchi õlule.

Tegelased poevad kasukatesse ja kappidesse ning neist uuesti välja, et mitte valel hetkel vales seltskonnas valele inimesele vahele jääda.

Mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Ireen Kennik, Saara Nüganen, Carita Vaikjärv, Kersti Kreismann (Eesti Draamateater) või Juta Ild, Märt Avandi, Jaan Rekkor, Ott Raidmets, Tambet Seling ja Indrek Taalmaa.

Lavastaja Ingomar Vihmar on inspiratsioonihoos küsinud: “Miks me paneme end ikka ja jälle väga ebamugavatesse olukordadesse? Miks tundub põgeneda lihtsam kui kohale jääda? Miks tundub endale ja teistele valetada lihtsam kui tõtt rääkida? Miks me valime pigem meelehea kui tõe? Inimesed, kas me oleme normaalsed?” Ja jätkanud: “Need on küsimused, mis mind huvitavad. Kavatsus on sellele näidendile läheneda nii, nagu Tšehhovi või Ibseni omadele. PS. Mu meelest karusnahaäri sakib täiega.”

Tagasi üles