Rahvatants ei kao mitte kuhugi
 

Suvise tantsupeo eelvoorus lihvivad rahvatantsijad samme Maido Saare näpunäidete järgi.

FOTO: Vladislav Musakko

Lääne-Virumaa koolide rahvatantsu C-rühmad (gümnaasiumiklasside segarühmad) kogunesid möödunud nädalal Rakvere gümnaasiumis, et tantsupeoks õpitu ette näidata. Punkte žürii veel ei jaganud, kuid jälgis teraselt iga viimast kui liigutust.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Nähtu põhjal tuleb tantsijaile žüriilt tagasiside. Žürii liige koreograaf Maido Saar nimetas toimunut pigem tantsupeo tantsude ühtlustamiseks, kus osalejad saavad kogemuse ja aimu tantsupeol tantsimisest. Kõigepealt tantsis iga rühm ning seejärel võtsid Maido Saar ja tantsujuht Karel Vähi paar rühma ja õpetasid neid eraldi.

Kohal olid Vinni, Väike-Maarja, Tamsalu, Kadrina, Tapa ja Rakvere kollektiivid, kes tantsisid ette kolm tantsu: Helju Mikkeli “Sõlesepad”, Maido Saare “Pihlapuu”, Anna Raudkatsi “Tuljaku”. Poisid esitasid Mait Agu “Oma õnne seppi”. “C-rühmal on kõige emotsionaalsem repertuaar,” ütles Maido Saar. “Juhendajad on teinud väga head tööd ja eeltöö on olnud tugev,” jagas ta kiidusõnu, “kont on olemas, nüüd on vaja natuke liha ja nahka.” Tunnustussõnu jätkus eraldi Tarvanpääle ja rühmade kauaaegsetele juhendajatele, kes on rahvatantsu maakonnas aus hoidnud. “Kui ees on selline tugev ansambel, siis ei saa teised enda latti madalale lasta,” lausus Saar.

Tagasi üles