Laulupidu mäletad? Aga tantsupidu?

125. üldlaulupidu aastal 1994: laulukaarealune on koore täis.

FOTO: Ain Protsin

Eesti teatri- ja muusikamuuseum ootab 17. märtsini eesti inimeste fotosid ja kirjalikke mälestusi, mis annavad edasi laulu- ja tantsupidudega seotud isiklikke kogemusi ja emotsioone.

Mälestuste kogumine on osa Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta programmist ja sellega kutsutakse inimesi 150 aasta pikkusele traditsioonile tagasi vaatama.

“Eesti laulu ja tantsu juubeliaastal, kui tähistame laulupeo 150. sünnipäeva ja tantsupidu toimub 20. korda, soovime koguda kokku inimeste mälestused, et näidata, milline on olnud selle traditsiooni panus ja olulisus eesti rahva elus,” ütles Eesti teatri- ja muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja Kristo Matson.

Foto võib olla tehtud peoks valmistudes, rongkäigus, kaare all, tantsuväljakul, kodus, koolis, Eestis või välismaal. Mälestus võib kirjeldada laulu- ja tantsupeoks valmistumist või peol osaledes tekkinud tundeid ja mõtteid.

Fotosid ja mälestusi saab saata muuseumi veebilehel tmm.ee/minulaulupeolugu või posti teel aadressile Müürivahe 12, 10146 Tallinn. Valitud fotod ja mälestused jõuavad näitusele “Minu laulupeo lugu”, mis avatakse Eesti teatri- ja muusikamuuseumis 2. mail.

Tagasi üles