Hillar Hein: “Mäesuusatamine pole laiskade sport”
 

Rohkem suusahüppetreenerina tuntud Hillar Heina käe all on harjutanud hulgaliselt endiseid ja nüüdseid Eesti suusalendureid. Praegu on ta peamiselt tegev ettevõtluses, juhtides spordirõivaid tootvat perefirmat.

FOTO: Tairo Lutter

Elus suure kannapöörde teinud, elukohta ja ametit vahetanud Hillar Hein ütleb, et tema kodu on endiselt seal, kuhu kümne aasta eest koti maha pani – Viljandis. Lääne-Virumaaga seob tunnustatud suusahüppetreenerit endiselt Rakvere vallas tegutsev suusaklubi Telemark. Tõsi, suusahüpetelt on see nüüdseks spetsialiseerunud ümber mäesuusatamisele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Telemargi klubi juhib Hein koos siinse ettevõtja Allar Neemega. Kumbagi meest ei jäta lisaks mäesuusatamise propageerimisele Lääne-Virumaal külmaks Tõrma Kõrgemäe saatus. Hoolimata sellest, et lähedal tegutseb Kiviõli seikluspark, usub Hillar Hein, et Kõrgemäele kerkib tulevikus kohalik populaarne talvine vaba aja keskus. Kõik eeldused on selleks olemas.

Tõrma suusahüppetorn lammutati kümme aastat tagasi, misjärel jäid suusahüpped ja kahevõistlus siin kandis soiku. Pühkisite siis sootuks Lääne-Viru tolmu jalgelt. Miks?

Tagasi üles