Riigilipu heiskamist häirinud kaubikumees asus vasturünnakule

Viru-Nigulas vabariigi aastapäeval korraldatud lipuheiskamise tseremoonial toimunuga seoses on politsei algatanud ühe väärteo- ja ühe kriminaalmenetluse.

FOTO: Urmas Luik

Politsei sai teate, et läinud pühapäeval löödi Viru-Nigula alevikus 39-aastast meest, kel oli tekkinud konflikt inimestega, kes olid pidulikul lipu heiskamisel ning keda häiris autost kostuv vali muusika. Politsei alustas asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust.

Varem oli politsei alustanud selle mehe suhtes väärteomenetlust avaliku korra rikkumise paragrahvi alusel. Nimelt oli ta pühapäeva hommikul sõitnud sinise Peugeot' kaubikuga Viru-Nigula alevikus kiriku väravasse ja keeranud muusika nii valjuks, et see häiris vabariigi aastapäeval lipu heiskamise tseremooniat.

Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum on varem öelnud, et mehe tegevus häiris paljusid inimesi. Samuti oldi üllatunud, sest varem pole midagi taolist Viru-Nigulas juhtunud.

Vallbaumi sõnul kuulas politseiuurija ta eile üle. Vallajuht mingit löömist ei näinud, sest oli kaubikust tükk maad eemal. Samas ta ei välistanud, et mehe tegevuse lõpetamise käigus võis väike rüselus tekkida.

MTÜ Aasukalda Maa- ja Merepäästekomando juhatuse liige Marge Zaidullin on varem Virumaa Teatajale rääkinud, et vene keelt kõnelev mees lasi popmuusikat. Lugu, mida vabatahtlik päästja mäletab, oli inglise keeles. "Provokatiivne oli tegu kindlasti," rõhutas Zaidullin. Tema sõnul läks provokaatorit esmalt keelama Kaitseliidu rühmavanem, kes sai vastuseks venekeelset sõimu. Ka pani mees sõiduki ohutuled põlema ega mõelnudki oma tegevust lõpetada. Kui mees ei allunud ka Kaitseliidu kaplani märkustele, kutsus vaimulik kohale politsei.

Tagasi üles