Memento peab Pajustis sünnipäevapidu

“Okaskrooni” juures tähistatakse Memento eestvedamisel märtsiküüditamise aastapäeva.

FOTO: Arvet Mägi

Memento Rakvere ühing saab tänavu 30-aastaseks. Ühingu juhatuse esimees Liina Kuusk meenutas, et Rakvere Memento esimene suur töö oli tegelda mälestusmärgi “Okaskroon” rajamisega. Mälestusmärk avati 14. juunil 1991.

Teiseks suuremaks ettevõtmiseks kujunes Rakvere vabadussõja monumendi taastamine. “Algaastate prioriteediks oli tähelepanu pööramine ajaloolise mälu säilitamise vajalikkusele,” lausus Kuusk.

Rakvere Mementol on 158 liiget ja liikmete arv kahanemise asemel hoopis kasvab. “Ühinguga liituvad inimesed, kellele on oluline ajaloolise mälu säilitamine,” ütles Liina Kuusk.

Memento Rakvere ühingu 30. aastapäeva pidulik tähistamine toimub 18. märtsil algusega kell 12 Pajusti klubis, kus ühing 30 aastat tagasi ka loodi. “Oodatud on kõik ühingu algaastatel ühingu tegevusega seotud olnud inimesed, kõik represseerimiste all kannatanud ja kõik Memento Rakvere ühingu liikmed. Külalistena on oodatud kõik, kelle jaoks ajaloolise mälu säilitamine on olnud tähtis ja oluline,” rääkis Liina Kuusk. Memento eribussid Pajustisse väljuvad 18. märtsil kell 11.15 ja 11.40 Rakvere bussijaama tagusest parklast.

Märtsiküüditamise 70. aastapäeva mälestusüritus toimub 25. märtsil algusega kell 11 “Okaskrooni” juures. Mälestusüritusel süüdatakse 70 küünalt ja meenutatakse 70 aastat tagasi toimunut. Mälestusürituse läbivaks teemaks on küsimus “Miks see ikkagi juhtus?”. Mälestusmärgi juurest liigutakse edasi Rakvere raudteejaama, kuhu samuti asetatakse 70 küünalt küüditamise ohvrite mälestuseks.

Tagasi üles