Maanteeamet asub kehtestama massipiiranguid

Kevad toob kaasa auklikud teed.

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Maanteeameti pressiesindaja teatel on selle talve suured temperatuuride kõikumised mõjunud väga halvasti teekatetele ning palju on tekkinud löökauke ja pragusid.

"Kogu talve jooksul toimunud külma ja sula pidev vaheldumine ning sellest tingitud tihedam kloriidide kasutamine on jätnud jälje paljudele teedele," tunnistas maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. "Katete lagunemist on vähem neis kohtades, kus liikluskoormus on väiksem."

Talvel on hooldeettevõtted parandanud suuremad ja ohtlikumad katete lagunemised jooksvalt, järgides tehnoloogia valikul ilmastikku. Peamiselt kasutatakse külma asfalti või bituumenit ja killustikku. Asfaltkatte parandamine vajab paraku sooja ilma ning hiljemalt kevadel tuleb enamik parandusi ümber teha.

"Kõige hullem aeg ehk märtsi lõpp ja aprilli algus on veel ees, kuna siis teede lagunemine intensiivistub," tõdes Vaidla. "Ent hooldepartnerid on valmis ning teede parandamisega alustatakse niipea, kui ilm seda võimaldab."

Just seetõttu on maanteeamet juba asunud kehtestama massipiiranguid nii kergkattega kui ka kruusateedel. Sealgi on olukord keeruline, sest osa teid on jääs, osa külmunud ning osa juba kuivad. Maanteeamet ootab liiklejatelt mõistvat suhtumist ja palub kehtestatud piirangutest kindlasti kinni pidada.

Operatiivset infot kehtestatud massipiirangutest saab portaalist Tark Tee http://tarktee.mnt.ee/ või maanteeinfokeskuse lühinumbril 1510.

Tagasi üles