Kauri lasteaia pesamunad saavad oma maja
 

Kauri lasteaia praegune hoone on nägusa puitfassaadiga. Uus hakkab asuma samal kinnistul.

FOTO: Vladislav Musakko

Rakvere linnas on pooleteise- kuni kolmeaastaste laste hoid korraldatud erahoidude abil, mis tegutsevad enamasti kodustes või kõige tillematele kohandatud ruumides. Eralasteaias Kaur toimetasid sõimelapsed seni suurematega ühistes ruumides, nüüd on aga lasteaiapidajal plaanis ehitada pisikestele sootuks oma maja.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eralasteaia Kaur perenaine Anne Nõgu rääkis, et seni toimetasid sõimeealised nendes ruumides, kus Kauri lasteaialapsedki, kes vanuses kolm kuni seitse eluaastat. Nõgu sõnul vajas see aga varem või hiljem muutmist, sest pisikesed vajavad teistsugust keskkonda. "Alustades sellest, et kraanikausid oleksid madalamal, kuni oma mänguasjade ja ronimispuudeni," kõneles Nõgu. Nüüd on algatatud Rakveres Koidula 14 asuva kinnistu detailplaneering, mis näeb ette kõrvalhoone ehitamist.

Koidula tänavas tegutsevas eralasteaias Kaur järgitakse Waldorfi pedagoogika põhimõtteid ning Nõgu sõnul on trend üha enam selles suunas, et väikelapsed, kes ideaaljuhul võiksid veel olla ema või isaga kodus, saaksid ka hoiukeskkonnas kasvada stabiilselt väikeses kollektiivis neile kohaldatud tingimustes. "Kui varem arvati, et laps võiks isegi kuni seitsmenda eluaastani emaga kodus olla, siis tänapäeval see võimalik ei ole," ütles ta.

Tagasi üles