Üllar Saaremäe telesaates: ma ei ole mingit otsust veel langetanud

Üllar Saaremäe niisama Riigikokku istuma minna ei taha.

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Eile õhtul väisasid ERRi tuntud telemagasini "Ringvaade" isa-poeg Üllar Saaremäe ja Karl Robert Saaremäe. Üllar Saaremäe, kes valiti Lääne-Virumaalt esimest korda elus parlamenti 2023 häältesaagiga, kommenteeris telesaates ka päevapoliitikat. Ta ütles, et enne kui annab toimuvale hinnangu, ootab ta ära koalitsioonilepingu. Saaremäe sõnas ka, et kui tal ei teki võimalust oma põhimõtete eest seista, siis ei ole mõtet Riigikokku minna.

"Praegu käib üksteise kompamine, mingisugust otsust ei ole veel langetatud. Ka mina ei ole mingit otsust veel langetanud. Ma olen sinna valitud, ma tahan Isamaad aidata, olen seda tahtnud, ja ütlen ka oma sõpradele, pojale ja valijatele, et ma tahan seista nende põhimõtete eest, millest ma olen rääkinud. Kui seda võimalust ei teki, siis ei ole mõtet sinna ka rahva raha pärast istuma minna," lausus Üllar Saaremäe. Mees ütles, et kui ta näeb, et tal kodanikuna ei ole parlamendis õieti midagi kaasa rääkida, siis on targem neli aastat kulutada päristööd tehes. 

Üllar Saaremäe nentis, et vaatab loodava koalitsiooni peale kerge arusaamatusega. "Aga see protsessi loomulik osa. Sellelaadsed läbirääkimised peavad käima ja ega Isamaale erilisi muid variante, nii nagu Helir-Valdor Seeder ka ütles, ju lauale ei tulnudki. Ma siin küll usaldan oma erakonna juhte," märkis ta telesaates.

Tuntud lavastaja ja näitleja kinnitas, et tal ei ole plaani muutuda poliitikuks kuid kuna tal on rahvasaadiku mandaat, siis võtab ta asja täie tõsidusega. "Ma loodan väga, et ma mõne aja pärast ei räägi teist juttu," sõnas Saaremäe.

Tagasi üles