Haljala vallajuhid ametist priid

Üks ajajärk Leo Aadli elus sai teisipäeva õhtul läbi, tema kohustused vallavanemana lõppesid.

FOTO: Vladislav Musakko

Haljala vallavolikogu teisipäevane istung algas Tammsaare tsiteerimisega tõe ja õiguse taga ajamisest, peale mida taandas volikogu esimees Vello Väinsalu end ametikohalt ning umbusaldati vallavanem Leo Aadlit. Istungi lõppedes polnud omavalitsusel enam kumbagi juhti.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Enne tagasiastumisavalduse esitamist kõneles Vello Väinsalu, et viimase kuu aja jooksul on Haljala vallas peetud läbirääkimisi väiksemates ja suuremates seltskondades, moodustatud koalitsioone ja opositsioone, seistud nii oma mina kui ka rühma huvide eest. Aga oluliste asjade tehtud saamise eesmärgil – pidades silmas just suuri investeeringuid, mis eelkõige puudutavad koole – tuleks suuta üle olla oma pisikesest minast, vaadata kaugemale oma rühma huvidest ja mõelda suurelt.

Nimelt esitasid koalitsioonipartnerid, valimisliidu Plaan A liikmed Vello Väinsalu, Anti Puusepp ja Triin Toming ning valimisliidu Maheda liikmed Margus Punane, Rainer Lille ja Urve Kingumets veebruarikuisel volikogu istungil avalduse reformierakondlasest vallavanema Leo Aadli umbusaldamiseks, tuues põhjuseks Haljala uue koolimaja ehitamise asjaajamisega seonduvaid vigu ning tegevusega venitamist. Koalitsioon, milles peale 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimisi kokku lepiti, sellisel kujul enam ei toimi.

Tagasi üles