Lääne-Viruga seotud saadikutele on südamelähedased suhted Jaapani, Hiina, Soome ja Ungariga

Riigikogu liige Kaido Höövelson juhib Eesti-Jaapani parlamendirühma  ning kuulub Tallinna–Helsingi püsiühenduse rajamise toetusrühma ning samuti spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma.

FOTO: Tairo Lutter

Riigikogu liikmed moodustasid täna 14 parlamendirühma ja viis toetusrühma, et aidata riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas.

Lääne-Virumaaga seotud saadikutest on Kaido Höövelson juhtimas Eesti-Jaapani parlamendirühma, sinna kuulub ka Anti Poolamets, kes lisaks osaleb Eesti-Soome ja Eesti-Ungari parlamendirühma töös. Eesti-Hiina rühma kuulub Siret Kotka-Repinski.

Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve. Kaido Höövelson kuulub Tallinna–Helsingi püsiühenduse rajamise toetusrühma ning samuti spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma.

Lääne-Virumaal kandideerinud ning valituks osutunud Taavi Rõivas kuulub mitme parlamendirühma koosseisu: Eesti-Jaapani, Eesti-Soome, Eesti-Saksamaa, Eesti-USA ja Eesti-Ukraina parlamendirühma ning samuti Tallinna–Helsingi püsiühenduse rajamise toetusrühma ja spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma.

Tagasi üles