Saksofonipäevalised timmivad meisterlikkust

Saksofon ootab klaveril oma etteastet.

FOTO: Rita Mets

Rakvere muusikakoolis on taas suur hulk pillinoori üle Eesti, kes on kokku tulnud XX saksofonistide kevadpäevadele usinasti harjutama meistrite käe all, et siis astuda kontsertidega kuulajate ette.

Sellel aastal on saksofonipäevadel rekordarv osalejaid – 45. "Mahume juba vaevu muusikakooli. Kogu koolimaja kõlab saksihelidest," tõdes Rakvere muusikakooli juhiabi Rita Mets.

Ansamblites ja orkestris esinevad 45 noort saksofonisti Vastseliinast, Põltsamaalt, Pärnust, Märjamaalt, Toilast, Viljandist, Tartu II muusikakoolist, Ülejõelt, eramuusikakoolist Ardente, Ülenurmest, H. Elleri nimelisest Tartu muusikakoolist, Tallinna muusikakoolist, Tallinna muusikakeskkoolist, Tallinna VHK-st, Keilast, Kadrina kunstidekoolist ja loomulikult ka Rakvere muusikakoolist. "Rakvere muusikakoolist sellel aastal vaid kolm ja Kadrinast neli saksofonisti," märkis Mets.

Noori on juhendanud ja õpetanud professor Olavi Kasemaa ja õpetaja Ursula Chillaud. Ansambleid juhendavad õpetajad Edvin Lips, Liis Mäevälja ja Lirike Langeler. 

Pillimängu lihviti hoole ja armastusega, et anda laupäeval kell 12 saksofonipäevade lõppkontsert Rakvere Kolmainu kirikus. Esmalt kuulatakse Arvo Pärdi loodud kellamängu, siis esinevad ansamblid ja lõpuks suur saksofoniorkester Lirike Langeleri juhatusel.

Rita Mets rõõmustas, et juba aastaid kevadpäevadel osalenud muusikanoored soovivad ikka ja jälle siia harjutama tulla. "Kohtun nende imeliste noortega kaks korda aastas: kevadel Rakveres ja suvel Võsul. Kohati on selline tunne, nagu omad lapsed on koju tulnud," lausus ta. "Mõnest pisikesest ja arglikult piigast või poisipõnnist on nende aastatega saanud noor preili või ontlik noorhärra ja enam ei mängi ta alustajate ansamblis. Ja see ime on toimunud minu silme ees!"

Pühapäeval saab aga Rakvere gümnaasiumis algusega kell 18 kuulata Virumaa Kammerorkestri solistiderohket emadepäevakontserti "Saksofonigala", kus Toivo Peäske juhatusel tuleb ettekandele Edvard Griegi, Robert Planeli, Tauno Vilu, Christopher Browni ja Riine Pajusaare looming. (VT)

Tagasi üles