Tapa–Narva raudtee ehitustööd jätkuvad

Raudtee. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Eelmisel aastal alanud remonditööd Tapa–Narva suunal said sellel kevadel taas hoo sisse. Töödega alustati aprillis Tapa–Kadrina lõigul ja selle etapi lõpetamine on planeeritud juuni algusesse. Juba on lõpetatud remont Sonda jaama peateel. Maikuu lõpus algavad tööd Püssi–Kohtla lõigul.

Sellel aastal on plaanis remontida veel Sonda–Kiviõli–Püssi ja Kohtla–Jõhvi lõigud. Töid tehakse järk-järgult ning viimase objekti valmimine on planeeritud novembrikuusse.

"Raudtee kapitaalremonditööde teostamine on esimene osa suuremast eesmärgist, milleks on järkjärguline kiiruste tõstmine kuni 135 kilomeetrini tunnis," ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. "Lisaks raudteetöödele tuleb kiiruste tõstmiseks rekonstrueerida ka ülesõidukohad. See hõlmab foorisüsteemi rekonstrueerimist tänapäevastele nõuetele vastavaks ja tõkkepuude paigaldamist," sõnas Vjatkin. Hankemenetlus töövõtja leidmiseks ülesõidukohtade remonditöödele on hetkel käimas ning tulemused selguvad üsna pea.

Ohutu ja töökindla rongiliikluse tagamiseks ning raudtee korrashoiutööde vajaduse vähendamiseks vahetatakse raudtee rekonstrueerimisel uue vastu välja kogu raudtee pealisehitis – ballastkillustik, rööpad ja liiprid. Autoga raudtee ületuse mugavust silmas pidades vahetatakse remondilõikude piirkonnas olevate ülesõidukohtade katted. Raudteetööde kõrval remonditakse ohutuse eesmärgil kaks silda – Loobu ja Kunda jõe sillal on plaanis vahetada amortiseerunud sillatalad.

Tuginedes reisivedaja infole on alates 22. maist Aegviidu-, Rakvere- ja Narva-suunaliste rongide sõiduplaanides muudatusi. Kuna töid tehakse õhtust hommikuni, nihkub õhtuse Tallinna–Narva rongi väljumisaeg tunni võrra varasemaks (väljumine alates 22. maist kell 17.15). 15 minutit varasemaks nihkub ka seni kell 17.14 väljunud Tallinna–Aegviidu reis (väljumine kell 16.59). Õhtusel Narva–Tallinna rongil jääb ajutiselt ära peatus Püssis, kuna selles jaamas saab korraga peatuda vaid üks rong. Täpsem info www.elron.ee.

Tagasi üles