Video: krossimees Tiinas pääses napilt suurest avariist

Marko Tiinas on eelmise aasta Eesti meister veoautokrossis.

FOTO: Janek Pakassaar

Eesti veoautokrossi meistrivõistluste teisel etapil Võrumaal Missos juhtus stardirüsinas avarii, kus kaks klassi GAZ 51/52 veoautot külili paiskusid. Mullune Eesti meister, läänevirulane Marko Tiinas (auto nr 1) oli intsidendis samuti osaline ja palju ei puudunud, et ka temal oleks sõit pooleli jäänud. Kannatajaiks olid sel korral kaks lätlast – Ingus Staško (113) ja Bruno Leimanis (31).

Avarii juhtus teise poolfinaalsõidu stardijärgsel sirgel. Kõige rohkem sai kannatada noore võidusõitja Ingus Staško auto, kel väändus ka kabiinisisene turvakaar - ilma selle olemasoluta võinuks õnnetusel olla kurvemad tagajärjed. Leimanise auto putitati finaaliks aga taas sõidukorda.

GAZ 51/52 klassis pälvis etapivõidu Andre Mõttus, Tiinas oli teine ja Leimanis kolmas. Samad mehed samas järjekorras moodustavad esikolmiku ka kahe etapi järel.

Veobagidel jäi läänevirulasel Rain Veissbachil finaalsõit pooleli pärast viiendat ringi - rehv tuli veljelt maha ja polnud mõtet autot lõhkuda. Etapi võitis Andres Lohuväli, järgnesid Markus Häidberg ja varakevadisel Tapa etapil külili olnud Marek Leegiste.

Veoautode GAZ 53 finaalis nähti veel üht külili paiskunud krossiautot: kannatajaks oli mai alguses Tapal teise koha saanud Illimar Hirsnik. Osavõistluse võitis Toomas Repp Mait Mäesaare ja Rainer Visseli ees.

Tagasi üles