Politsei: lukustamata jalgrattad on varastele kerge saak

Lukustatud jalgratas.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Suvekuudel sagenevad jalgrattavargused ning politsei kutsub inimesi üles oma vara eest hoolt kandma. Ainuüksi Narva linnas on sel aastal registreeritud 13 rattavargust, neist enamik mais ja juunis.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Sergei Maslennikovi sõnul esineb ka korteritesse ning garaaži- ja keldriboksidesse sissemurdmisi, kuid väga palju vargusi pannakse toime just vaba juurdepääsu puhul. "See tähendab, et näiteks õues jäetakse ratas lukustamata ja järelevalveta või jäetakse see ööseks trepikotta. Samas peab arvestama, et trepikotta pääsevad ka kõrvalised inimesed ning see ei ole turvaline koht oma vara hoiustamiseks. Fonolukuga uks ei ole vargale takistuseks."

Sergei Maslennikov rõhutab, et iga inimene saab ise palju ära teha, et tema vara võõrastesse kätesse ei satuks. "Ära jäta oma asju järelevalveta. See lausa kutsub vargaid tegutsema ning nende jaoks on tegu lihtsa saagiga. Kindlasti lukusta jalgratas, kui pead selle juurest lahkuma," soovitab uurija ning lisab, et videokaamera salvestised on politsei jaoks väga tähtis asitõend, tänu millele kurjategijad kindlaks teha ja vastutusele võtta.

"Tänu linnakaameratele ning inimeste endi, ettevõtete või korteriühistute paigaldatud kaameratele jõuab politsei tihti jälile kuritegudele, mis muidu "pimedateks" jääksid," sõnab Sergei Maslennikov.

Politsei soovitab alles hoida oma jalgratta ostutšekk ning üles märkida raaminumber ja rattast teha mõned pildid. "Nii on seda lihtsam tuvastada, kui see ka peaks varaste saagiks sattuma. Samuti ära unusta oma vara kindlustada," lisab Maslennikov.

Tagasi üles