L, 3.06.2023

Pealispõllul otsitakse Kõrbojale peremeest

Inna Grünfeldt
Facebook Twitter
Comments
Kivide lõhkamisel viga saanud Villut (Raido Parve) abistavad Anna (Lea Pallon) ja ema (Õnne Kiviperk).
Kivide lõhkamisel viga saanud Villut (Raido Parve) abistavad Anna (Lea Pallon) ja ema (Õnne Kiviperk). Foto: Piret Mildeberg

Läsna külateatri lavastuse “Kõrb-oja peremees” viimane etendus antakse pühapäeval, 14. juulil kell 19 Loobu külas Pealispõllu talus lavastaja Ene Piholi koduõuel.

A. H. Tammsaare samanimelise romaani ainetel loodud lavastus esietendus Tagapere talus 2016. aasta augustis ja pälvis kohe publiku poolehoiu. Suve jooksul mängiti seda kolmes Läsna kandi koduõues arvukale vaatajaskonnale, järgmisel suvel anti külalisetendusi Eesti eri paikades: Harjumaal, Ida-Virumaal, Järvamaal teose sündmuspaiga läheduses.

“Kõrboja peremehe” lavastaja Ene Pihol rääkis, et aastate jooksul on vahetunud näitlejad ja kasvanud suureks väike Villu, peaosalisi Annat ja Villut mängivad aga endiselt Lea Pallon ja Raido Parve. “Meie näitetrupp on saanud selle mängimisest rõõmu tunda. Meil on väga tore olnud,” lausus Ene Pihol. Ta lisas, et lavastuse loomisel massistseene ja rollirõhke sättinud Ülle Lichtfeldt on hoidnud lavastusel toetavat pilku.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles