Rakveres hakkas korteris suitsuandur tööle
Täiendatud kell 16.02

Päästeauto. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Marko Saarm

Täna ennelõunal kella poole üheteistkümne ajal hakkas Rakveres Kungla tänava paneelmaja korteris tööle suitsuandur.

Suitsuanduri heli kuulis naaber, kes kutsus kohale päästjad.

Korterist keegi ei vastanud. Ida päästekeskuse pressiesindaja Jevgenia Parv rääkis, et kuna suitsulõhna, kuumust või muid põlengule viitavaid märke ei olnud, siis kutsusid päästjad kohale politsei. Korravalvurid tuvastasid korteri omaniku, kes töötab Rakvere lihakombinaadis. Omanik tuli kohale ja selgus, et suitsuandur oli teadmata põhjusel tööle hakanud.

Parv selgitas, et kui päästjad oleksid tundnud suitsulõhna või tuvastanud muid põlengule viitavaid märke, siis olnuks tegemist ohuga inimeste varale, tervisele ja elule ning siis olnuks päästjatel õigus jõudu kasutades eluruumi siseneda.

Ida prefektuuri operatiivteabetalituse juht Alar Karu selgitas, et nii politsei kui ka päästjad lähtuvad ohu olemasolust, millele järgneb vajalike meetmete rakendamine. "Selge on see, et kui kellegi elu on ohus, siis peab viivitamatult reageerima. See tähendab, et kui on vähemgi kahtlus, et sees võib olla kellegi elu ohus, siis ei vaja päästjad politsei lisahinnangut ja nad saavad kohe kiirelt tegutseda," sõnas Karu.

Ka seadusandja on selleks politseile ja päästele andnud seadusliku õiguse. "Juhul, kui on kindel, et suletud uste taga ei ole kellegi elu ohus, samas aga vajab olukord kontrollimist, lähtutakse väikese kahju tekitamise printsiibist," jätkas Karu. "See tähendab, et politsei andmebaaside kaudu võetakse omanikuga ühendust ning selgitatakse asjaolud välja. Näiteks tuleb korteri omanik kohale ja teeb ise ukse lahti."

Tagasi üles