Õpilane esitas malelaagris õpetajale väljakutse

Õpetaja Eino Vaher pidas 12 lapsega malelaagrit, mis läks täie ette.

FOTO: Erakogu

Võsu mändide all pidasid tulevased malestaarid kaks nädalat laagrit. Kord harjutati malemeister Eino Vaheri juhendamisel demonstratsioonilaua peal vankri lõppmängu nüansse.

Harjutamise hoos hakkas maleõpetaja Vaher ühe poisiga mängima ... “Üks viiega ja poisil oli võiduseis. Esialgu mängis ta mind üle, aga mul on nii palju kogemusi, et tegin ikkagi puhta viigi,” rääkis Vaher.

Teist korda toimunud suvise malelaagri eestvedaja Vaher kiitis hoolealuseid – nad on andekad igal alal. Nagu males, nii ka mujal. “Ega male pole ainult elu,” märkis õpetaja. Ometi tundus talle, et malepisik on lastel sees ja nad armastavad seda mängu. “See teeb rõõmu, kogu aeg tahtsid mängida.”

Lastepundiga vedas kõvasti, oli imetore aeg. Lapsed, andekad ja asjalikud, olid hoos, nalja sai kogu aeg ja päevad kulgesid kiiresti. “Ühel poisil oli kaasas kitarr, mängisime seda. Üks laps ronis suvila katusele ja räppis omatehtud sõnadega. Teine tüdruk luges armsaid luuletusi. See kõik oli lahe,” meenutas Eino Vaher seekordse laagri kirkamaid juhtumeid.

Kuigi esimestel laagripäevadel ilmaga just ei vedanud, oli ujumine kohustuslik, innuga taoti ka palli. Üheksas maakonna koolis malet õpetav Vaher on seda meelt, et jalgpall ja male on suurepärane kombinatsioon. “Jalgpall ja male, tähtis on mõtlemise kiirus, kuidas ja millal lüüa palli edasi,” sõnas Eino Vaher.

Järgmine võimalus malelaagris, seekord ühepäevases, kaasa teha on 17. augustil, kui kell 11 läheb turniir lahti maletaja Peedu Vipperi koduaias Porkunis. Kes soovib lastest osaleda, võiks kontakteeruda Eino Vaheriga.

Tagasi üles