Elektroonikatööstused andsid noortele suvel võimaluse 

Elektroonikaettevõte Dicro Eesti on Rakveres tegutsenud juba 17 aastat. Sel suvel aitasid sealsed kogenud töötajad saada esimese töökogemuse mitmel noorel. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Tairo Lutter

Elektroonikatööstuse ettevõtted üle Eesti annavad igal suvel sadadele noortele võimaluse ennast proovile panna ja esimesi töökogemusi omandada. Ka meie maakonnas proovisid noored, kuidas käib töö nüüdisaegses tipptasemel robootikaga elektroonikatehases.

Rakveres nii kaabliköidiseid kui ka elektroonikat tootev Dicro võttis suveks õpilasi tööle teist aastat, otsides tööst huvitatud noori peamiselt oma töötajate laste seast. Ettevõtte meelitas ligi nii neid, kes soovisid suvel töötada kuu aega, kui ka neid, kes olid valmis pühenduma terve suvevaheaja. Näiteks läksid ettevõttesse kätt proovima ja taskuraha teenima Rakvere reaalgümnaasiumis õppivad õed Mariel ja Anete Alavere, kes tegelesid mitmesuguste töödega alates kaablite lõikamisest ja lõpetades pistikute paigaldamisega.

Rakvere ametikoolis teisel kursusel IT-d tudeeriv Vailar Sursu leidis aga sel suvel tee Dicrosse juba teist korda. "Olen saanud proovida kätt eri töödega. Sel aastal kontrollisin näiteks testimise osakonnas juhtmete lukustamist pistikutesse, et kliendil ei tuleks pärast probleeme," rääkis Sursu.

Dicros ametis olnud neiud pidasid aga suvel töötamise juures oluliseks eeskätt rutiini tekkimist. "Töö õpetab distsipliini. Kui sulle töö eest makstakse, võtad oma töötundide tegemist tõsiselt. See kasvatab kohusetunnet," ütles Mariel Alavere. Mulje tööst Dicros oli noortel väga positiivne. "Töökeskkond oli väga meeldiv ning inimesed väga sõbralikud," sõnas Mariel Alavere.

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul pakub tööstusharu noortele arendavat praktikavõimalust väga mitmesugustes valdkondades. "Elektroonikatööstuse ettevõtetes on võimalus omandada esmaseid praktilisi valdkondlikke kogemusi väga erineva väljaõppega noortel – nii keskkooliõpilastel kui ka tudengitel, kes ülikoolis juba konkreetset eriala õpivad," rääkis Kolk. "Just järelkasv on see, kes aitab tulevikus arendada Eestis kohapeal nutikaid seadmeid ja maailma muutvaid lahendusi ning panustada seeläbi Eesti majandusse ja eksporti," nentis Kolk.

Eesti Elektroonikatööstuse Liit on tänapäevaselt nutikas rahvusvaheline võrgustik nii kogenud kodumaiste elektroonikatootjate, alustavate start-up'ide kui ka rahvusvaheliste elektroonikatootjate jaoks. Liit seob Eesti eri tööstusalasid ja aitab luua innovatsiooni Eesti elektroonikatööstuses tuleviku elustiili lahenduste väljatöötamiseks.

Tagasi üles